Titulní obrázek


Irmscher uzavírá svou firmu v Německu!

Evropská ekonomická krize postihuje už snad všechna odvětví. V současné době se v problémech ocitají i firmy, které se zabývají úpravami vozů. Společnost Irmscher se rozhodla k restrukturalizaci.

A to dokud je čas. Vedení plánuje zavřít 31. května 2013 sídlo firmy v Remshaldenu a kompletně ukončit činnost na domácím německém trhu. Irmscher se ve světě automobilových úprav pohybuje od roku 1968, kdy vznikla rodinná firma ve švábském Winnendenu se specializací na značky, které v nabídce konkurenčních tunerů většinou chybí - Opel a další členy koncernu General Motors, ale také na francouzské duo Peugeot a Citroën. Celkem se za celou dobu existence firmy pro její úpravy rozhodlo kolem 5000 lidí.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

V současnosti má firma zastoupení ve Španělsku, Portugalsku, Itálii, Švýcarsku a Velké Británii. Příznivci zmíněných vozů ale nemusí zoufat, Irmscher jako takový nekončí, pouze odchází z Německa. V současnosti se zvažují různé možnosti, kam přesunout sídlo firmy a rozhodnutí by mělo padnout zkraje příštího roku. V současnosti Irmscher zaměstnává 150 lidí, z toho 64 ve městě Remshalden, ležícího nedaleko Stuttgartu. Tento krok je důsledkem série tří špatných let a žádných náznacích změny k lepšímu v blízké budoucnosti.