Titulní obrázek


Opel Adam - oficiální design, staré motory

Německá automobilka zareagovala na únik fotografií a dokumentace své novinky, modelu Opel Adam, a zveřejnila oficiální sadu fotografií, které nám o tomto vozidlu prozradily všechno, co jsme potřebovali vědět.

Upřímně řečeno jsem očekávali poněkud odlišný design. Vzezření nového Opelu Adam je jakýmsi mixem Fiatu 500, Lancie Ypsilon, Audi A1 a Fordu Ka. Vzhled Opelu by někomu mohl připadat dost komplikovaný a překombinovaný, ale třeba tato taktika bude fungovat. Opel prostě nechtěl sledovat trend "retro" designu.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Novinka bude zpočátku spoléhat na tři motory - dvanáctistovku o výkonu 70 koní a čtrnáctistovku o výkonu 87 nebo 100 koní. Standardem je zatím pětistupňový manuál. Opel ale slibuje, že brzy dorazí i nová generace malých motorů s přeplňováním, přímým vstřikováním a šestistupňovou převodovkou. Jak se dá předpokládat, Opel Adam nabídne široké možnosti individualizace díky velké paletě barev exteriéru i interiéru a také prvků výbavy. Samozřejmostí bude propojitelnost se všemi těmi smartphony, bez kterých si někteří závisláci už nedojdou ani na toaletu... Užitečnější určitě bude pomůcka, která Opel Adam sama zaparkuje. Na délku měří Opel Adam 3,7 metru a jeho rozvor s délkou 2311 mm slibuje, že by uvnitř mohlo být hodně místa a také, že by se auto mohlo dobře ovládat. Otázkou bude, co s komfortem udělají 17" a 18" kola v kombinaci se sníženým "sportovním" podvozkem. Základní model má 16" disky a normální nesportovní podvozek.