Titulní obrázek


Opel Astra sedan míří na východ

Automobilka Opel nyní míří na východní trh prostřednictvím nového sedanu modelové řady Opel Astra. V České republice by vůz velký úspěch neměl, ovšem východ se ho již nemůže dočkat.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Moskevský autosalon se již velmi blíží, s ním i jedna zaručená novinka. Opel Astra sedan. Důvod je zřejmý, na východě je po sedanech vysoká poptávka, takže by nebylo moudré nechávat si představení až do Paříže. 

Sedan už dorazí ve verzi po faceliftu, kterou nedávno dostaly všechny ostatní karosářské varianty. S délkou 4658 mm slibuje nadprůměrný prostor uvnitř, a to jak pro cestující, tak i pro zavazadla. Zavazadel se mimochodem do kufru vmísí až 460 litrů (oproti hatchbacku je to o 90 l více). Sklopením zadních sedadel prostor naroste na 1010 litrů. 

Kromě osvěženého vzhledu se pod kapotu podívají i nové motory, jako nedávno představené Bi-Turbo, nebo zbrusu nová zážehová jednotka.  Modernizaci se nevyhnou ani další pohonné jednotky. Jedná se o motor SIDI s objemem 1598 cm3, který je vybaven přímým vstřikováním a systémem start/stop. Točivý moment dosahuje až 300 Nm.