Titulní obrázek


Opel Cascada přichází

Opel představil nástupce modelu Astra TwinTop. Novinkou je Opel Cascada, vůz s plátěnou střechou, který uveze čtyři cestující. Stane se z něho velká konkurence vozu Volkswagen Golf Cabrio.

Opel Cascada má oproti minulému modelu přesvědčivější parametry. Díky použití vysokopevnostní oceli by měl mít výrazně lepší torzní tuhost. Vůz měří na délku 4697 mm, čímž se přibližuje luxusnímu kabrioletu Audi A5. Cenově ale bude útočit na Volkswagen Golf. Cascada je vybavena klasickou látkovou střechou. Ta se složí za hlavami cestujících za 17 sekund. Se střechou lze manipulovat až do rychlosti 50 km/h. V kufru zabere 70 litrů z 350.

Opel nasadil do kabrioletu řadu zajímavých prvků, které jsou známé už z hatchbacku Astra. Bude tak možné se posadit do příjemně tvarovaných sedaček, která mají certifikát německé asociace za zdravá záda. Nechybí ani systém pro čtení značek Opel Eye nebo chytré světlomety.

Pod kapotou se objeví klasicky sada motorů, zaměřena bude ale hlavně na zážehové agregáty. Základem bude známé 1.4 Turbo ve dvou výkonnostních variantách (120 a 140 koní). Vrcholem pak bude 1.6 SIDI Turbo s výkonem 170 koní.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Na zastánce naftového svezení zbude jediná možnost. Tou je turbodiesel 2.0 CDTI dosahující výkonu 165 koní. Měl by potěšit hlavně nižší spotřebou. Dá se ale předpokládat, že největší zájem bude o benzinové jednotky.