Titulní obrázek


Opel Adam

Automobilka Opel si na ženevský autosalon připravila malý stylový Opel Adam v edici Rocks. Možná, že by novinka vypadala bez plastů lépe.

Automobilka Opel se chlubí tím, že nový městský model Opel Adam nabízí až 61 000 různých kombinací exteriéru a dokonce 88 000 variací interiéru. Teoreticky byste tak sotva měli potkat auto, které bude stejné jako to vaše. A teď k tomu přibyl koncept Rocks, který přidává další prvky - rolovací střechu a oplastování á la SUV.

I když je Opel Adam Rocks jenom oplastovaná napodobenina SUV, dostal aspoň o 15 mm vyšší podvozek a o 40 mm rošířený rozchod kol vpředu i vzadu. Je možné, že automobilka odvodí z novinky nějaké miniSUV.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Jinak se na Opelu Adam nic nemění. Pořád se ještě pod kapotu nedostaly moderní downsizované motory, které Opel zatím připravuje. Musíte se tak spokojit se čtrnáctistovkou a dvanáctistovkou, ovšem zase se to odráží na atraktivní cenovce. Ostatně, na Opel Adam se teď stojí fronty. Opel úspěch nutně potřebuje. Snad Adam alespoň částečně pozvedne finanční situaci v automobilce.