Titulní obrázek


Opel Cascada představen

Automobilka Opel si pro ženevský autosalon připravila novinku - model Cascada. Těšit se můžeme na pohodlí, celkem prostorný kufr a praktičnost.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

S délkou skoro 4,7 metru je nový Opel Cascada větší než minulá Astra Cabrio s pevnou skládací střechou. Nový model je někde na pomezí Astry a Insignie a když by dostal pevnou střechu, klidně by se z fleku mohl jmenovat Opel Calibra. Ostatně, na novou Calibru už se čeká hodně dlouho a už tu bylo i pár konceptů a studií. Některé informace hovoří o tom, že Opel představí předprodukční verzi ještě letos.

Opel Cascada přichází také s novými motory a vedle dieselu 1.6 CDTI dostane především nový benzínový přeplňovaný motor 1.6 SIDI, který bude mít výkon 170 nebo až 200 koní. Upravena byla i jednotka 1.4 Turbo s výkonem 120 a 140 koní, která má mít lepší odezvu a menší spotřebu.

Střecha je znovu látková, což má pozitivní vliv nejen na design a charakter, ale také na hmotnost a tím pádem i ovladatelnost a spotřebu paliva. Střechu lze složit i za jízdy v rychlostech do 50 km/h a celý proces zabere maximálně 17 sekund.

Nový Opel Cascada dostane i docela bohatou základní výbavu a myslí i na praktičnost. V kufru je třeba hezkých 350 litrů volného místa, což se bude na dovolenou ve dvou určitě hodit.