Titulní obrázek


Opel představí nový kabriolet na autosalonu v Paříži

Automobilka Opel plánuje představení svého nového kabrioletu na autosalonu v Paříži. Vůz by měl nahradit model Astra Twin Top, který má pevnou skládací střechu.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Nový model tedy nahradí Astru Twin Top v nabídce. Ovšem, pokud se těšíte, že si ho užijete ještě tento rok,  tak bohužel. Vůz půjde do prodeje až příští rok. Nový kabriolet Opel projde zásadními změnami. Ukazuje se, že koncept pevné skládací střechy je asi u konce, protože podle dostupných informací dostane i nový otevřený Opel látkovou střechu. Ta je totiž lehčí, levnější a skladnější, takže nejsou designéři tolik svázáni nutností navrhnout obří zadek, kam se neforemná pevná střecha složí.

Základ si kabriolet půjčí od Opelu Astra, ale podle toho, co víme, by se pod povrchem měla objevit i technika z větší Insignie. Že by tak vznikal základ pro renesanci kupé Calibra? Dost možná, i když to nevypadá, že by kabriolet dostal takové jméno. Označení Calibra si přeci jen všichni spojujeme s dvoudveřovým kupé.

Očekávat můžeme stejné motory, jaké pohání Astru, včetně nové přeplňované šestnáctistovky SIDI o výkonu až 200 koní. Samozřejmě počítejte i s diesely o výkonu do 165 koní, možná se dočkáme i dvakrát přeplňované verze jednotky CDTI z Insignie.