Titulní obrázek


Opel se začne více soustředit na ruský trh

Automobilka Opel zažívá již nějaký čas těžkou krizi. Slabou poptávku v Evropě by chtěla zlepšit expanzí do Ruska. Tam se jí totiž daří.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Rusko má pro Opel velký význam. Za několik málo let by mohl být ruský trh větší než německý. V loňském roce prodal Opel v Rusku více než 80 000 automobilů.

Šéf Opelu Karl-Thomas Neumann řekl, že automobilka bude pokračovat v posilování exportu poté, co v letošním a loňském roce vstoupila na trhy v Austrálii, Chile, Singapuru a Spojených arabských emirátech.

Dan Akerson, generální ředitel mateřské společnosti General Motors, ve středu oznámil, že GM chce do konce roku 2016 do své ztrátové německé divize Opel investovat čtyři miliardy eur (přes 100 miliard Kč). Peníze podle něj pomohou Opelu zvýšit podíl na trhu a financovat vývoj 23 nových modelů do roku 2016.

Opel se v minulosti dostal do existenčních problémů a GM chystala jeho prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel restrukturalizovat vlastními silami. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách. Na konci příštího roku chce uzavřít závod v německém městě Bochum. Továrna Opelu v německé Bochumi chce ale bojovat o své přežití.