Titulní obrázek


Opel se potýká s velkými problémy

Sice se německému gigantovi VW velmi daří, ovšem ostatní automobilky mají stále větší problémy. V rüsselsheimské společnosti to není jiné. Propouští se tu ve velkém.

Designér David Lyon, pracoval pro koncern General Motors, kam Opel spadá také, již od roku 1990. Designér rezignoval jen týden předtím, než měl usednout na pozici šéfdesignéra Opelu, kterou uvolnil jeho předchůdce Mark Adams.

Lyon byl předtím šéfem designového oddělení GM zabývajícím se interiéry vozů. Sám navrhoval vnitřek Cadillacu XTs, hybridu Chevrolet Volt a staral se i o multimediální systémy. Designér svou náhlou rezignaci nekomentoval. David Lyon ale není jediný, kdo v těchto dnech opouští kancelář. Jeho rezignace přišla jen dva týdny poté, co se svého postu rozhodl vzdát generální ředitel Opelu Karl-Friedrich Stracke. Ten pro Opel pracoval téměř třicet let.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Odchod dvou významných osobností z automobilky může znamenat problém. Příznačné je, že se tak stalo několik týdnů poté, co Opel oznámil změnu své strategie. Nyní se chce věnovat v nižším cenovým relacích. V letošním roce například představil nový model Opel Adam, který je určen do městského provozu.