Titulní obrázek


Opel Cascada

Před časem automobilka Opel představila zmodernizovanou Astru. Tento model měl být poslední karosářskou verzí generace J. Nyní ale všichni víme, že realita je jiná. Příští rok se snad do prodeje dostane novinka Opel Cascada.

Pro Opel bylo důležité i to, že název končí písmenem „a“. Dostal klasickou plátěnou střechu a na délku měří značných 4,7 m, měl by tedy být plně čtyřmístný. Uvidíme. Výrobce nám sice ukazuje pouze horní část vozu a stále hovoří o samostatném modelu, ale technický i vizuální základ v Astře je více než zřejmý. Střecha je samozřejmě elektrická a dá se složit a rozložit i při jízdě až do rychlosti 50 km/h. Veškeré další údaje jsou v tuto chvíli tajemstvím. Do prodeje se nový kabriolet zřejmě dostane až příští rok.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

A světová výstavní premiéra? Rüsselsheim oficiálně oznámil, že v Paříži se jí určitě nedočkáme, tam přece přiveze nové mini Adam. Ač Opel v oficiální tiskové zprávě odkazuje spíše na starší otevřené Kapitäny a Rekordy, přesto je dobré si historii kompaktních modelů s plátěnými střechami alespoň krátce připomenout. Začala vlastně už Kadettem E Cabrio (1986-1993). Následovala otevřená Astra F (1993-1999) a poté G (2001-2006). TwinTop na základě řady H (2006-2010) byl už módním kupé-kabrioletem a nevyráběl se u Bertoneho.